קורס קידום אתרים - בדרך לעבודה

 

כאשר מדובר על קידום אתרים ברשת האינטרנט מדובר כיום על סדרת פעולות מקצועיות אשר נועדו לשפר את אחוזי ההצלחה של האתר ברשת כלומר לסייע לאתר להנות מחשיפה מאקסימלית בפני גולשים. ככל שעובר הזמן כך מתווספים יותר ויותר אתרי אינטרנט ולכן התחרות הופכת את הבולטות ואת היחוד של כל אתר למשימה יותר ויותר מורכבת. אנשים המתמחים בעבודת קידום אתרים הם אנשי המקצוע היכולים לחלץ כל אתר מהאנונימיות שלו ברשת ולהפוך אותו לאתר בו מבחינים הגולשים ואף נכנסים אליו לעיתים קרובות.

 

קידום אתרים - מהן המטרות?

כל אתר נבנה על מנת שגולשים יבקשרו בו. אם זה אתר סחר אלקטרוני, הוא נבנה בכדי שגולשים רבים יכנסו אליו ויבצעו רכישות תוך כדי. ככל שיותר אנשים נכנסים לאתר כך הסיכוי לרכישות גדל. אתרי תוכן גדולים ובעיקר אתרי חדשות נהנים מכספי מפרסמים. ככל שיש יותר גולשים באתר כך המפרסמים מוכנים לשלם יותר. אתרים של ארגונים חברתיים, תנועות פוליטיות וכאלו אמנם לא מרוויחים כלכלית אבל האג'נדה שלהם היא למשוך כמה שיותר גולשים בכדי שיחשפו לרעיונות, ערכים ודעות. לכלאחד מהאתרים הללו יש מדיניות אחרת ומטרות אחרות אבל כולם ככולם זקוקים לכמה שיותר גולשים וזאת הם יוכלו להז=שיג אך ורק באמצעות קידום אתרים. ולכן לא משנה מהו סוג האתר, מהו המודל העסקי או אם יש בכלל מודל עסקי או שזה בכלל רעיון חברתי או ערכים פוליטיים, אתרים צריכים גולשים בכדי להצדיק את עצמם ולממש את הפוטנציאל ומימוש הפוטנציאל מתחיל בפעילות ממוקדת של קידום אתרים.


קידום אתרים בשיטה האורגנית:

כאשר מדבריםעל קידום אתרים בשיטה האורגנית או קידום אתרים בשיטה הטבעית הכוונה כאן הינה לקידום של אתר באמצעות הטקסטים שהוא כולל. בכדי שמנוע חיפוש יפנה אליכם גולשים אשר מחפשים מושגים כגון :מסעדות אוריינטליות" או "רפואה סינית" - מנוע החיפוש צריך להבין שהאתר אכן עוסק באחד מן התחומים הללו או בתחום אחר אותו מחפש הגולש. לכן, קידום אתרים על פי טקסט מחייב את בעלי האתרים ליצור, למיין, לערוך ולעדכן תכנים באתר, בין אם אלו חדשות, כתבות, מאמרים מקצועיים, פרופיל חברה ועוד, כך שבסופו של דבר יתקבלו טקסטים ממוקדים,מנוסחים נכון, דנים בצורה רחבה וקונקרטית בנושאים המרכזיים. זה נשמע מאוד פשוט אבל שדרוג אתר למטרת קידומו יכולה לכלול החלפת כל התכנים הקיימים בתכנים חדשים.


קידום אתרים דרך קמפיינים במנועי חיפוש:

בעוד קידום אתרים בצורה אורגנית יכולה להיות פרויקט של כמה חודשים טובים. עדיין מדובר בעיקר על פרוייקט חד פעמי ו/או נקודתי בעוד שמרב הפעילות של קידום אתרים מתבצעת כיום בצורת קידום אתרים במנועי חיפוש תמורת תשלום. כאן מדובר על פתיחת קמפיינים של מילים באמצעות גוגל אד וורדס או הפניה לאתר שלכם על בסיס תוכן משותף בין אתרים באמצעות קמפיין גוגל אד סנס. המודלים הללו הם מודלים מקצועיים ודורשים בנייה ותחזוקה יום יומית שוטפת של קמפינים. קידום אתרים בצורה זו, להבדיל מהקידום האורגני הטבעי שלא עולה כסף פרט לתקציב של עובדי החברה הכותבים מחדש את התכנים - ניהול קמפיינים ממומנים דבר דורש עבודה עם תקציבי פרסום יומיים. אך אל דאגה. קידום אתרים ברשת באמצעות מנועי פרסום הם הקמפיינים הוזילים ביותר והמשתלמים ביותר נכון לכל אתר כיום.